NIPAR N 726 prosesi, özellikle dolap uygulamaları için formüle edilmiş olmasına rağmen askı uygulamalarında da son derece etkili bir üründür. Bu proses ile dolap uygulamalarında kaplanması son derece zor olan derin ve çukur parçalar son derece rahat bir şekilde kaplanabilmektedir. Ayrıca bu proses askı uygulamalarında da kullanılabilen mâkûl bir seviyedeki polisaj çizgilerini örtmede düzeltici tesiri ve yüzeyin pürüz derinliğini azaltıcı gücü çok kuvvetli, kullanımı son derece rahat ve ekonomik bir parlak nikel prosesidir.

NIPAR N 726 prosesi ile dolap uygulamalarında son derece beyaz görünümlü yumuşak (sünek) kaplamalar elde edebileceğiniz gibi askı uygulamalarında da yine benzer parlatıcılara oranla parlak, beyaz, sünek ve kolay krom alabilen kaplamalara çok daha kısa sürelerde ulaşabilirsiniz..

Uygulamada NIPAR N 726 prosesi ile elde edilen kaplamaların asitli bakır kaplama üzerine klasik nikel paratıcılarla uygulanmış nikel kaplamadan kat be kat parlak ve beyaz görünümlü olduğu tespit edilmiştir..

Bu proses ile Pirinç, Bakır, Demir parçalar ile ön işlem görmüş ABS, Aluminyum ve zamak parçalar istenen kalitede ve yumuşaklıkta (süneklikte) son derece rahat bir şekilde kaplanmaktadır..

Ayrıca NIPAR N 726 prosesini benzerlerinden ayıran diğer bir özellikte de metalik kirliliklere toleransının son derece yüksek olması ve düşük akım sahalarını kuvvetlendirmek için Doping, LCD Booster veya Alçak Akım Bölgesi Güçlendirici gibi isimlerle satılan ilâve kimyasallara ihtiyaç duymamasıdır.