NIPAR N 276 prosesi, özellikle dolap uygulamaları için formüle edilmiş olmasına karşın askı uygulamalarında da son derece etkili bir üründür. Bu proses ile dolap uygulamalarında kaplanması son derece zor olan derin ve çukur parçalar son derece rahat bir şekilde kaplanabilmektedir. Ayrıca bu proses askı uygulamalarında da kullanılabilen makul bir seviyedeki polisaj çizgilerini örtmede düzeltici tesiri ve yüzeyin pürüz derinliğini azaltıcı gücü çok kuvvetli, kullanımı son derece rahat ve ekonomik bir parlak nikel prosesidir.

NIPAR N 276 prosesi ile dolap uygulamalarında son derece beyaz görünümlü yumuşak (sünek) kaplamalar elde edebileceğiniz gibi askı uygulamalarında da yine benzer parlatıcılara oranla parlak, beyaz, sünek ve kolay krom alabilen kaplamalara çok daha kısa sürelerde ulaşabilirsiniz..

Uygulamada NIPAR N 276 prosesi ile elde edilen kaplamaların asitli bakır kaplama üzerine klasik nikel paratıcılarla uygulanmış nikel kaplamadan kat be kat parlak ve beyaz görünümlü olduğu tespit edilmiştir..

Bu proses ile Prinç, Bakır, Demir parçalar ile ön işlem görmüş ABS, Aluminyum ve zamak parçalar istenen kalitede ve yumuşaklıkta (süneklikte) son derece rahat bir şekilde kaplanmaktadır..

Ayrıca NIPAR N 276 prosesini benzerlerinden ayıran diğer bir özellikte de metalik kirliliklere toleransının son derece yüksek olması ve düşük akım sahalarını kuvvetlendirmek için Doping, LCD Booster veya Alçak Akım Bölgesi Güçlendirici gibi isimlerle satılan ilave kimyasallara ihtiyaç duymamasıdır..

NIPAR N 276 prosesinin işletmecilere sağladığı en büyük fayda ise; klasik parlatıcılar ile askı uygulamasında 10 - 20 dakikada elde edilen dolgun ve parlak görünümün bu proses ile 5 - 10 dakika gibi oldukça kısa sürelerde elde edilebiliyor olması ve bu sırada krom almama ya da alçak akım bölgelerinde kaplama almamış bölge kalması gibi problemlerin yaşanmıyor olmasıdır. Bu sayede kaplamaya parlak görünüm vermek için hacanan ilave kaplama zamanı ile kimyasal sarflarının önüne geçilmiş olmaktadır.