NIPAR N 261, mâkûl bir seviyedeki polisaj çizgilerini örtmede düzeltici tesiri ve yüzeyin pürüz derinliğini azaltıcı gücü çok kuvvetli olan kullanımı son derece rahat ve ekonomik bir parlak nikel prosesidir.

NIPAR N 261 prosesi ile benzer parlatıcılara oranla istediğiniz parlak, beyaz, sünek ve kolay krom alabilen kaplamalara çok daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Uygulamada NIPAR N 261 prosesi ile elde edilen kaplamaların asitli bakır kaplama üzerine klâsik nikel parlatıcılarla uygulanmış nikel kaplamadan çok daha parlak ve beyaz görünümlü olduğu tespit edilmiştir.

Bu proses ile Pirinç, Bakır, Demir parçalar ile ön işlem görmüş ABS, Aluminyum ve zamak parçalar istenen kalitede ve yumuşaklıkta (süneklikte) son derece rahat bir şekilde kaplanmaktadır.

Ayrıca NIPAR N 261 prosesini benzerlerinden ayıran diğer bir özellikte de metalik kirliliklere toleransının son derece yüksek olması ve düşük akım sahalarını kuvvetlendirmek için Doping, LCD Booster veya Alçak Akım Bölgesi Güçlendirici gibi isimlerle satılan ilâve kimyasallara ihtiyaç duymamasıdır.

NIPAR N 261 prosesinin işletmecilere sağladığı en büyük fayda ise klâsik parlatıcılar ile 10 - 20 dakikada elde edilen dolgun ve parlak görünümün bu proses ile 5 - 10 dakika gibi oldukça kısa sürelerde elde edilebiliyor olması ve bu sırada krom almama ya da alçak akım bölgelerinde kaplama almamış bölge kalması gibi problemlerin yaşanmıyor olmasıdır. Bu sayede kaplamaya parlak görünüm vermek için harcanan ilâve kaplama zamanı ile kimyasal sarflarının önüne geçilmiş olmaktadır.