AURUM AF asidik flaş altın kaplama prosesi ile askı ve dolap uygulamalarında dekoratif ve endüstriyel maksatlı sert 18 - 24 ayar renginde 22.5 ayar saflıkta flaş altın kaplamalar yapılabilmektedir.

AURUM AF prosesi özellikle çatal, kaşık, bıçak takımları, paslanmaz aksesuarlar, tekstil (düğme), imitasyon takılarda, silah endüstrisi ile yapılan altın kaplamanın sürtünmelere mâruz kaldığı uygulamalarda kendisini ispat etmiş bir üründür.

AURUM AF prosesi içerisinde bulunan ve kaplamaya iştirak eden alaşım metali sayesinde Siyanürlü veya Nötral Altın kaplama proseslerine göre çok daha üstün sürtünme dayanımına sahiptir.

AURUM AF prosesi kontrolü ve kimyasal beslemeleri son derece basit uzun ömürlü bir prosestir. Dışarıdan gelebilecek ve banyoyu kirletebilecek unsurlar berteraf edildiği takdirde bu banyo ile yıllarca ciddi bir problemle karşılaşılmadan çalışılabilir.

AURUM AF prosesi serbest siyanür ihtiva etmediğinden gerek işçi sağlığı, gerek çevre ve gereksede kaplama sonrası stoklamada herhangi bir problemle karşılaşılmaz.

AURUM AF prosesi ile 0.1 mikron kaplama kalınlığına kadar parlak ve homojen kaplamalar elde edilebilir.